آبنما رومیزی

فهرست مطالب
آبنما رومیزی

آبنما رومیزی یکی از بهترین موارد جهت ایجاد فضایی مثبت و زیبا و آرامش بخش در محیط خانه و محل کار شما هستند. امروزه انواع آب نما های رومیزی جهت زیبایی دکوراسیون و ایجاد حس مثبت موجود است که هر کدام جلوه ویژه‌ای به خانه و محل کار شما می‌بخشد. در ادامه این مطلب می‌خواهیم شما را با بهترین و با کیفیت ترین آب نما های رومیزی مدرن آشنا کنیم پس تا انتها با ما همراه باشید.

اهمیت آبنمای رومیزی

امروزه انواع مختلف آبنمای رومیزی مدرن در ابعاد کوچک و بزرگ جهت زیبایی دکوراسیون محیط‌های داخلی و محیط‌های کاری و انواع مکان‌های زیبا مانند رستوران ها و…. کاربرد دارد. در واقع استفاده از آبنمای رومیزی کاربردهای فراوانی دارد که به شرح زیر است:

 • در مواردی که هوا گرم و خشک است استفاده از آبنمای رومیزی بهترین گزینه است چرا که به دلیل وجود پمپ آبی که در آب نما تعبیه شده هوا مرطوب و خنک می‌شود.
 • باعث ایجاد حس سرزندگی و نشاط و آرامش می‌شود.
 • باعث تهویه هوا و افزایش اکسیژن و باعث کاهش آلاینده‌ها در محیط کار یا خانه می‌شود.
 • به عنوان یک وسیله تزیینی و زیبا جهت دیزاین خانه‌ها و محیط‌های مختلف به کار می‌رود.
 • به عنوان بهترین وسیله در کاهش استرس و بهبود سلامت جسم و روح انسان هستند.

 تا اینجا مواردی کوچکی از کاربردهای آبنمای رومیزی ذکر شد در ادامه انواع مدل‌های آبنمای رومیزی را بیان می‌کنیم:

آبنمای رومیزی مدرن

آبنمای رومیزی مدرن به عنوان بروزترین و با کیفیت ترین آبنماها هستند که استفاده از آن‌ها موجب زیبایی و جذابیت بیشتر فضاهای داخلی به خصوص فضاهای خانگی می‌شود. البته آبنمای رومیزی مدرن را می‌توان برای مصارف دیگر در فضای خارجی مانند حیاط، پشت بام، ایوان، بالکن، و… به کار برد. آبنمای رومیزی در فضاهایی مانند خانه، آپارتمان‌ها و… به علت فضای کم باید کوچک‌تر طراحی شوند و بدین منظور استفاده از اشکال کوچکی مانند گل، برگ، مجسمه و… انتخاب مناسبی است و علاوه بر آن بر زیبایی و مدرن بودن فضای خانه می‌افزاید.آبنمای رومیزی خانگی مدرن در ابعاد کوچک هستند و استفاده از فواره‌های بزرگ در آن‌ها امکان پذیر نیست.

در ادامه انواع آبنمای رومیزی مدرن را بیان می کنیم:

انواع آبنمای رومیزی مدرن
 • آبنمای کوزه ای : در ابعاد کوچک از سنگ مرمریت با کیفیت ساخته می‌شود که می‌تواند به صورت آب نمای رومیزی استفاده شود که در این آب نما از سبک سنتی استفاده شده و به عنوان یک آب نمای رومیزی خانگی است که در بالای این آب نما یک کوزه تعبیه شده که آب آن به سمت پایین و چهار طرف ستون می‌ریزد و در نهایت آب به داخل حوض کوچک پایین آن سرازیر می‌گردد. جریان آب در این آب نما صدای دلنشینی را ایجاد می‌کند. این آب نما در مراکز دیگر مانند رستوران ها ،تالار ها، و… به کار می‌رود. حتی می‌توان به جای کوزه بالای آن گوی نیز قرار داد.
 • آبنمای کتیبه ای : در ابعاد کوچک از سنگ مرمریت یا فایبرگلاس با کیفیت ساخته می‌شود که به صورت آب نمای رومیزی استفاده می‌شود این آب نما از دو بخش تشکیل شده که بخش مهم آن به شکل کتیبه است و بخش دوم آن حوض کوچک پایین آن است که به  صورت مستطیل است. در این نوع آب نما پمپی در کف آن تعبیه شده که آب را در داخل حوض وارد می‌کند. این آب نما به عنوان یک آب نمای رومیزی خانگی است که استفاده از نور در آن باعث جلوه ویژه این آب نما می‌شود.
 • آبنمای کاسه ای : در ابعاد کوچک از سنگ یا سیمان در بعضی موارد از فلز و سرامیک با کیفیت ساخته می‌شوند. این نوع آب نما ها به صورت مکعب، کره، کاسه، گلدان، مجسمه و به دو صورت ساده و چند طبقه هستند. این آب نما ها جزو آب نما های رومیزی خانگی هستند که آب از طبقات یا کاسه بالایی به حوض کوچک پایین آن سرازیر می‌شود.
 • آبنمای ستونی : در ابعاد کوچک از فایبرگلاس با کیفیت ساخته می‌شود که به صورت آب نما های رومیزی خانگی است که به صورت اشکال هندسی مانند بیضی و…است که مقاومت خوبی در برابر سرما و گرما دارد و  دارای پمب آب و نورپردازی است. آب از قسمت ستون از چهار طرف سراریز می‌شود و درون حوض کوچک پایین می‌رود.
 • آبنمای ترکیبی : از سنگ و فایبر گلاس با کیفیت ساخته می‌شود که معمولا در ابعاد کوچک به صورت ترکیب دو آب نما مثلا کتیبه ای و کاسه ای ساخته می‌شود که به عنوان یک آب نمای رومیزی خانگی است، که آب از پمپ کف وارد کاسه و آبنما کتیبه ای می‌شود. این مدل دارای نور پردازی است که به آب نما جلوه ویژه می‌دهد.
 • آبنمای ناودانی : از سنگ یا فایبر گلاس با کیفیت ساخته می‌شود. در ابعاد کوچک شامل سه ستون است که آب از قسمت‌هایی به شکل ناودان به سمت پایین حوض سرازیر می‌شود. این آب نما به عنوان یک آب نما رومیزی خانگی است.
 • آبنمای پیش ساخته : آب نما هایی هستند که در ابعاد کوچک طراحی می‌شوند و از انواع مختلف مواد مانند سنگ، استیل، چوب، سفال ساخته می‌شوند که حمل و جابه‌جایی آن آسان است و این نوع آب نما مخصوص آب نما های رومیزی خانگی است. این آب نما به صورت‌های متنوع وجود دارند.
 • آبنمای آبشاری طبقاتی : به صورتی هستند که جریان آب از طبقات بالایی به سمت پایین سرازیر می‌شود. حرکت آب در این آب نما بسیار زیبا و آرامش بخش است. این آب نما جزو آب نمای رومیزی خانگی است.

در گذشته استفاده از آبنمای رومیزی خانگی مدرن رایج نبود و اکثرا برای فضای خارجی استفاده می‌شد. ولی امروزه انواع آبنمای رومیزی مدرن در بخش‌های مختلف خانه‌ها مانند راهروها، سالن پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه و…. استفاده می‌شوند. بهترین نوع آبنمای رومیزی خانگی به سبک مدرن از جنس فلز و سنگ ساخته شده‌اند.

چند آبنما رومیزی بصرفه و اقتصادی و عالی که میتوانید دیدن فرمایید

آبنمای رومیزی مدرن

در ادامه انواع آب نما های رومیزی مدرن را بیان می کنیم:

 1. آبنمای رومیزی مه ساز :در ابعاد کوچک هستند و در بالای این آب نما یک دستگاه کوچک تعبیه شده که آب را به صورت بخار آب سرد در آورده که حالتی شبیه به مه را ایجاد می‌کند که مه به سمت پایین آب نما می‌رود که بسیار زیبا و خیره کننده است. در بعضی از آب نما ها برای زیبایی بیشتر به آن گیاهان را نیز اضافه می‌کنند. این آب نما جز آب نما های رومیزی خانگی است.
 2. آبنمای رومیزی حبابی : در ابعاد کوچک به عنوان متنوع ترین و مدرن ترین نوع آب نما است که از یک محفظه دو طرفه تشکیل شده که در برابر ضربه مقاوم است و در داخل آن جریان آب به صورت حباب های ریز دیده می‌شود که در رنگ‌ها و ابعاد مختلف موجود است و در اکثر مراکز مانند رستوران ‌ها، کافه‌ ها، مراکز تجاری و خانه ها استفاده می‌شود و به دلیل وزن سبک آن به راحتی جابه‌جا می‌شود و در سه نوع لاین،لاین کرو، ریتمیک موجود است. این آب نما می‌تواند به اشکال مختلفی مانند مستقیم، موجی، ستونی، استوانه ای باشد.
 3. آبنمای رومیزی موزیکال : در ابعاد کوچک یکی از زیباترین و مدرن ترین آبنماهاست. که برخلاف بقیه آبنما ها زیبایی ویژه‌ای دارد که حرکت آب در داخل آن بر اساس ریتم موسیقی است که بسیار زیبا و خاص است. در داخل این آبنما از چراغ های ضد آب استفاده شده و حرکت آب در داخل آن طبق یک برنامه مشخص است.

تا اینجا شما را با بهترین نوع آبنمای رومیزی مدرن آشنا کردیم که هر کدام جلوه ویژه ای به دکوراسیون خانه و محیط کار شما می‌بخشد.

آبنما رومیزی خانگی

در ادامه می‌خواهیم انواع آبنمای رومیزی خانگی را بر اساس جنس معرفی کنیم:

 1. آبنمای رومیزی چدنی : به علت استفاده از چدن در آن در برابر مواردی چون رسوبات آب مقاوم است و به همین خاطر گران قیمت است.
 2. آبنمای فایبرگلاس : به علت استفاده از فایبرگلاس خیلی سبک است و به همین علت به راحتی جابه‌جا می‌شود و در برابر عبور جریان آب مقاوم است و آسیب نمی‌بیند. این نوع آب نمای رومیزی ارزان است، زیرا از مواد سبکی در ساخت آب نما استفاده شده است.
 3. آبنمای رومیزی : سفال یا سرامیک این نوع آب نما ها از سرامیک یا سفال ساخته می‌شوند که مقاومت بالایی در برابر جریان آب دارند و مانند آب نمای سنگی سال‌ها بدون تغییر و سالم باقی می‌مانند. بسته به نوع مواد به کار رفته در آب نما این نوع آب نما رومیزی ارزان است.
 4. آبنمای رومیزی شیشه ای : به علت استفاده از نورپردازی و جریان آب در آن جلوه بسیار زیبایی دارد. این آب نما در برابر ضربه حساس است. اما می‌توانیم بر روی آن ورق پلکسی گلس نشکن قرار بدیم تا از ضربات جلوگیری کنیم با کمک این ورق استفاده شده و شستشوی شیشه بسیار راحت می‌شود. با توجه به نوع مواد به کار رفته در بعضی مواقع این آب نمای رومیزی ارزان است.
 5. آبنمای رومیزی رزینی : که جنس آن از رزین است به دلیل خاصیت آب گریزی رزین مقاومت خیلی بالایی در برابر آب دارد و با هر بار شستن آن آب نما جلای زیبایی می‌گیرد. حتی در برابر نور خورشید مقاوم است و طول عمر خیلی بالایی دارد. بسته به نوع رزین مصرفی این نوع آب نما رومیزی ارزان است.
 6. آبنمای رومیزی سنگی : مانند آب نمای چدنی در برابر رسوبات آب مقاوم است و در آب نمای سنگی از انواع مختلف سنگ‌ها مانند مرمریت، گرانیت، تراورتن و… استفاده می‌شود. آب نما های سنگی دارای مقاومت بالا هستند و می‌توانند سال‌ها استفاده شوند بدون اینکه نیازی به تعمیر آن‌ها باشد. اما با این حال دقت در نگهداری این آب نما و توجه به تمیزی آن نیز مهم است. در بعضی مواقع این آب نمای رومیزی ارزان است.
 7. آبنمای رومیزی : پلی استر خیلی سبک است و در برابر ضربه و جریان آب مقاوم است، اما در برابر نور خورشید یا گرمای بالا مقاومت چندانی ندارد. به همین منظور باید از قرار دادن آن در برابر نور خورشید یا گرمای زیاد پرهیز کنید. اما با وجود این آب نمای پلی استر را می‌توان به راحتی جابه‌جا کرد. با توجه به سبکی این آبنما رومیزی ارزان است.
 8. آبنمای رومیزی پلاستیکی : یکی از بهترین مواد به جای چوب درختان است و در عین حال ظاهر آن مشابه نمونه طبیعی می‌زند و زیبا است. این آب نما دارای طول عمر بالاست و در برابر ضربه مقاومت خوبی دارد و انعطاف پذیر است. همچنین در برابر آب مقاومت بالایی دارد و مدت ها سالم می‌ماند. با توجه به سبکی و راحتی در جابه‌جایی این نوع آب نما رومیزی ارزان است.
 9. آبنما های رومیزی فلزی : بهترین نوع آب نما ها هستند که مقاومت بالایی در برابر زنگ زدگی دارند و دارای طول عمر بالا هستند که از انواع مختلف فلزها مانند مس، برنز، فولاد ضد زنگ و.. ساخته می‌شوند که دارای وزن خیلی بالایی هستند. به دلیل وزن بالا این آب نمای رومیزی گران قیمت است.

 تا اینجا مواردی در زمینه انواع آبنمای رومیزی بر اساس جنس ذکر شد.

روش نصب آبنمای رومیزی

در ادامه نکاتی راجب دو نوع روش نصب آبنمای رومیزی را بیان می‌کنیم:

 • آبنمای رومیزی پرتابل : این نوع آبنما رومیزی در هر خانه و محل کاری قابل نصب است، زیرا در شرایط مختلف به صورت‌های متغیر می‌توان آن را نصب کرد که حدود نود درصد آب نما های رومیزی به صورت پرتابل هستند.
 • آبنمای رومیزی ثابت : این نوع آبنما در هر جای خانه یا محل کار قابل نصب نمی‌باشند و فقط در جایی که لوله کشی آب متصل باشد قابل نصب هستند که انواع مختلفی دارند.

تا اینجا مواردی در زمینه روش نصب آبنمای رومیزی و انواع  مختلف آن ذکر شد

خرید آبنمای رومیزی

در ادامه نکاتی راجب خرید آبنمای رومیزی را بیان می‌کنیم:

نکات مهم خرید آبنمای رومیزی

 1. میزان صدای موتور آبنما : میزان صدای موتور آب نما باید کم و یا بی صدا باشد تا آرامش خانه یا محیط کار را بهم نزند. در هنگام خرید آب نمای رومیزی باید به این نکته توجه کنیم.
 2. میزان صدای آبدر آبنما : صدای آب مهمترین بخش در آب نما می‌باشد، چرا که صدای زیبای آب در آرامش و حس مثبت در خانه بسیار موثر است. در نتیجه آب نما باید دارای صدای آب مناسب باشد. در هنگام خرید آب نمای رومیزی باید به این مورد توجه داشته باشیم.
 3. قابلیت شستشو : آبنمای رومیزی مناسب باید در صورت شستن دچار آسیب نشود و اختلالی در موتور آن ایجاد نگردد. با توجه به اینکه باید آب نما را تمیز کنیم در هنگام خرید آبنمای رومیزی باید به این نکته توجه کرد.
 4. توجه به فیلتر تهویه آب : آبنمای رومیزی باید دارای تهویه مناسب آب باشد، چرا که باید هوای فضای خانه یا محیط کار را تمیز گرداند. پس توجه به جنس فیلتر تهویه و نحوه عملکرد درست آن و مقاومت آن در برابر آب و رسوبات بسیار مهم است .در نتیجه توجه به این نکات درهنگام خرید آبنمای رومیزی لازم و ضروری است.
 5. کلید قطع و وصل آبنما : درآبنمای رومیزی باید کلید قطع و وصل باشد تا زمانی که بخواهیم بتوانیم با خاموش کردن کلید آب نما از هدر رفتن انرژی جلوگیری کنیم. در صورتی که کلیدی نباشد برای خاموش کردن آب نما مجبور به خاموش کردن آن با رابط متصل به برق هستیم که در این مورد احتمال برق گرفتگی زیاد است. پس باید در هنگام خرید آب نمای رومیزی به این نکته مهم توجه داشته باشیم.
 6. ابعاد و وزن آبنما : آب نمای رومیزی باید در ابعاد کوچک در حین حال سبک باشد تا به راحتی بتوانیم آن را جابه‌جا کنیم. در نتیجه در هنگام خرید آبنمای رومیزی باید به سبکی و راحتی در هنگام جابه‌جایی توجه کرد.
 7. کیفیت جنس آبنما : آبنمای رومیزی از انواع مختلف مواد ساخته می‌شود. در نتیجه بهتر است، بهترین جنس را در هنگام خرید آب نمای رومیزی انتخاب کنیم، چرا که در صورت انتخاب اشتباه آب نما بعد از گذشت زمان کوتاهی دچار آسیب می‌شود.

تا اینجا مواردی در زمینه نکات خرید آب نمای رومیزی ذکر شد

قیمت آبنمای رومیزی

در ادامه به بررسی قیمت آبنمای رومیزی در بازار می‌پردازیم:

قیمت

قیمت آبنمای رومیزی به موارد مختلفی مانند جنس آبنما، ابعاد، مدل، طرح، نوع پمپ و… بستگی دارد که ما سعی داریم با توجه به این موارد بهترین و با کیفیت ترین و ارزان ترین نوع آبنما های رومیزی را به شما عزیزان ارائه کنیم.

خرید و سفارش آب نمای رومیزی

آبنما های رومیزی به عنوان بهترین مورد در زیبایی دکوراسیون خانه های شما هستند شما می‌توانید انواع مختلف آبنمای رومیزی دلخواهتان را سفارش دهید و جلوه ویژه ای به خانه یا محل کار خود بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

پرفروش ترین محصولات

سبد خرید
قیمت ها در حال بروزرسانی می باشد.
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه
فروشگاه
0 محصول سبد خرید